LICYTACJA KOMORNICZA ŚWIATA, szokująca prawda

LICYTACJA KOMORNICZA ŚWIATA, szokująca prawda


Well, if the wealth’s worth equals the debts… then they are the owners of the planet. I am under the impression the main place where the wealth gets transferred is the banking system in the end… through different paths but it ends up in the banking system. Who knows if… it needs to be calculated, but if they aren’t the owners of the whole planet right now because… they can be, through debt at the institutional, private and national levels. If you calculate it properly, then it might be more than the value of everything on the planet, so… and those debts, the creditors are financial institutions and banks most often. Central banks, commercial banks. Well, if the wealth’s worth equals the debts… then they are the owners of the planet. And they did it all with accounting because they didn’t create it, you know, this is so clever because it’s not like they did build it all and they’re the owners. By pushing into debts that have built up… and increased to the level of the wealth’s value… indirectly, they became the owners. The question is whether they will be able to enforce it. If it’s the case… It could be the case… that it is coming, the value, the sum of the debts is approaching the sum of the wealth in the world. The question is whether they will be able to enforce it and how it will end. If they are able to enforce it, I imagine such a situation that we pay for water from our own river, we pay for… It happens in Greece now, they pay the Germans for water from their own rivers. It sounds hilarious. It sounds hilarious, but it is appropriation… taking over the country due to debts. They were driven into debts, they were allowed to borrow too much, it was obvious they won’t pay back… and now, in order to cover this artificially-created debt, real things are being taken away. Forests, water, factories, airports, ports and so on. Something that has weight, is three-dimensional, real. For digits which exist in a computer. Masterwork. Why does a human being conjure such a complicated fate for another human being? Because a man wants another man to work for him. A lot of people… they want fruits of labor but they don’t want labor. How to do it? Well, you have to find a formal way to be able to live in luxury at someone’s expense, that’s why such solutions appear. Even if they don’t get lured with private loans because they don’t indebt themselves privately and thus do not become slaves… the companies in which they work and their countries in which they live got indebted. So even if someone privately said no… then the company or state in which he lives is excessively indebted and he is indirectly – because he will have to be taxed, or in the company his efficiency will have to be exploited in order to be able to pay back these debts. At the current stage it is very often not about paying off debts, just keep the show going, just maintain the game, pay off interest, kick the can down the road. Very often nobody even thinks about paying back everything.

Author:

18 thoughts on “LICYTACJA KOMORNICZA ŚWIATA, szokująca prawda”

 • Rockefeller na łożu śmierci powiedział, że tuż po drugiej wojnie światowej mieliśmy jeszcze szansę odwrócić losy świata, obecnie już nie. Trzy rodziny rządzą światem: Rotshildowie, Morganowie, Rockefellerowie jakby ktoś myślał, że jest inaczej.

 • Człowiek przestał być człowiekiem. Rozwinięcie tematów znajdziecie w książkach ,,Mieć czy być" ,,Niech się stanie człowiek" Erich Fromm.

 • Racja, racja i jeszcze raz racja… Nie wiem gdzie Pan był tyle lat. Cezary Graf na ministra finansów!

 • Każdy pieniądz to dług, bo wyszedł z banku na procent. Wynika z tego jasno, że długów fizycznie nie można spłacić gdyż suma kapitału i odsetek jest zawsze wyższa niż dostępny w obiegu kapitał. To jest tak celowo zrobione żeby odebrać ludziom realne dobra, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu na odsetki zabraknie. Wynika to z natury tego systemu.

 • Zależność wartości wierzytelności do wartości majątku dłużnika bezpośredniego relatywnie pokaże czy są właścicielami. Bo to że cała populacja państwa a ma dług o wartości całego majątku planety nie przekłada się na właścicielstwo spekulacyjne. Obecny system bankowy pozwala na zadłużenie pobad majątek przez prawne dziedziczenie długu czyli zakładając, że drzewo genealogiczne nie wymrze docześnie przewidując ew. możliwość spłaty długu oraz powszechny mechanizm długu publicznego, który zakładając ciągłość prawną ustrojów danego państwa doczesną gwarancje spłaty w przyszłości ponieważ potomkowie dłużnika A będą mogli to z czasem odpracować tak i społeczeństwo kraju A za ileś tam będzie to mogło w czasie rozpracować.

 • Proszę skorygować swoją wizje odn. Wenezueli. Jak zobaczyłem na jakimś kanale Polska będzie druga Grecja ze względu na imperializm niemiecki i to do tego dąży. Wenezula jest dla zmiany ustroju. Grecja była by ich zawłaszczyć i zniewolić. To samo będzie w Polsce. Teraz sie sprzeciwiamy ponieważ jesteśmy niezależni, ale proszę soboe wyobrazić Polskę zawłaszczoną przez Niemcy jak Grecja sprzeciwiającą się w UE wizji Niemieckiej. DO TEGO TO DĄŻY!

 • Piotr Koscinski says:

  W Piśmie Świętym jest przykazanie ,że jeżeli złapie się złodzieja który nie ma z czego oddać , to nie obcina mu się dłoni jak w islamie, tylko sprzedaje się go w niewolę. ( Max na 6 lat , na siódmy rok był obowiązek wypuszczenia na wolność)
  Dzisiaj ludzie popadają w niewolę banków napędzani hybryda własnej chciwości połączona z bezmyślnością. Kupują ' budę' za cenę uwiązania ciężkim łańcuchem kredytu hipotecznego często nawet na 30 lat.
  Kupowanie nieruchomości na kredyt nie jest samo w sobie zle. Ale okazuje się tragedią gdy bierzemy na swe barki ciężary których na dłuższą metę nie jesteśmy w stanie unieść.
  Świat jest zły i zdomoralizowany. Dlatego skorumpowane społeczeństwa wybierają do rządów skorumpowanych polityków. Dla jednych i drugich liczy się tylko doraźna korzyść. Programy wyborcze to zwykła licytacja. Kto obieca więcej dla ludu, ten wygrywa. Polityk który miałby odwagę tak jak Churchill w 1940 obiecać ' krew, pot i łzy' nie miałby w dzisiejszych czasach najmniejszą szansę na objęcie władzy.
  Świat zachodni upadnie. Musi upaść. Podwójna katastrofa demograficzna – zaniechanie reprodukcji + zalew złą demografią, populacji o wrogiej i pasożytniczej mentalności , (dodatkowo o niższej średniej inteligencji i ponadprzeciętnie obciążonej genetycznymi chorobami ) będzie główną ale nie jedyną przyczyną.
  Druga przyczyna to lenistwo i upadek moralności.
  Lenistwo jest promowane przez rozdmuchany system pomocy socjalnej , która spowodowała że na zachodzie istnieją już wielopokoleniowe rodziny żyjące wyłącznie z socjalu. Ten styl życia sprawił ,że wielu z nich mentalnie i fizycznie stało się niezdolnymi do wykonywania jakiejkolwiek pracy.
  Upadek moralny który mam na myśli , objawia się głównie w zaniku odpowiedzialności za własne decyzje. Ludzie ci ,za wszystkie swoje niepowodzenia , obwiniają zawsze tych innych.
  ( Rząd, bogatych , obcokrajowców, Żydów itd)
  No i ostatnia przyczyna , to hiperzadłużenie zachodnich rządów i świadoma polityka niszczenia wartości walut.
  Obawiam się , że 21 wiek , może okazać się jeszcze gorszy w Europie ,niż tragiczny wiek 20.
  W Ameryce dobrzy ludzie chociaż mają prawo do posiadania broni i użycia jej w obronie życia, własności, nietykalności i swoich bliskich. W Europie zaś tylko bandyci mogą bez problemu ją posiadać.

 • Bardzo mi się podoba, że nawiązuje pan do zjawisk społecznych podpierając się tym, na czym się pan zna najlepiej. Same finanse nie są zbyt ciekawe. Dzięki temu połączeniu ma pan super content!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *